bawmy się kulturalnie

Umuzykalniające zajęcia dla dzieci – gra na perkusji

Muzyka to prawdziwa pasja wielu ludzi. Ogromnie rozwija, powiększa horyzonty, uprawnia rozwój wielu innych zdolności, o jakie byśmy jej nie posądzali. Z tego powodu dobrze jest rozwijać muzyczne pasje zwłaszcza wśród dzieci.

image - reklama

Autor: bigdrumthump.com
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką popularnością ostatnimi czasy cieszą się wszelkie zajęcia dodatkowe dla najmłodszych. Rodzice doskonale wiedzą, iż inwestowanie w przyszłość dziecka trzeba rozpocząć jak najwcześniej. Z tego powodu zapisują oni swe pociechy na wszelakie zajęcia, jak na przykład lekcje gry na perkusji. Generalnie muzyka bardzo rozwija, nie uczy jak się większości wydaje jedynie gdy na danym instrumencie, a perkusja (Sprawdź – drumsetpro szkoła) jest tutaj wyjątkowa. To zestaw wielu różnorodnych instrumentów, na których da się grać pojedynczo lub w zestawie. Gra na tym zestawie wspaniale wpłynie na rozwój motoryki oraz koordynacji ruchowej. Jeżeli mowa o zajęciach dodatkowych, którymi jest szkoła gry na perkusji posiadają bardzo bogatą ofertę. Funkcjonuje tu mnóstwo szkół muzycznych, każdego typu ognisk muzycznych, prywatnych szkół gry, a poza tym wielu pracujących w zawodzie perkusistów z przyjemnością szkoli nowych adeptów tego instrumentu. Dzięki temu każda pociecha z pewnością może mieć szansę, aby właściwie rozwijać swoje zdolności. Umiejętność gry na jakimkolwiek instrumencie przyda się w późniejszym życiu, może nie każdy zrobi muzyczną karierę, ale dobrze czasami spotkać się z przyjaciółmi by pomuzykować. Lekcje gry na perkusji to wspaniała szansa na odnalezienie swojego hobby, zdobycie nowych umiejętności oraz na rozwijanie swojego charakteru – uczenie się gry na instrumentach wymaga samozaparcia, częstych ćwiczeń, odrobiny talentu oraz mnóstwo ciężkiej pracy.

Związane z nauką gry na danym instrumentem ćwiczenia dają satysfakcję nie jedynie wtedy, gdy perfekcyjnie opanujemy dany instrument, ale wówczas wtedy, gdy dzięki tym ćwiczeniom nauczymy się czegoś nowego na swój temat. Opłaca się zapisywać pociechy na jak największą ilość zajęć pozalekcyjnych nie po to, by na wszystkie chodziły, ale aby po kilku zajęciach osobiście mogły się przekonać, które zajęcia tak naprawdę są dla nich i właśnie na nie uczęszczać. Warto próbować, bo znalezienie tego, co da naszym pociechom prawdziwą radość jest naprawdę ważne – nie tylko rozwija ich zainteresowania, ale również może bardzo zaważyć na ich dorosłym życiu. Zdobywanie nowych doświadczeń dobrze jest zacząć jak najwcześniej.