bawmy się kulturalnie

Jak wybrać rower dla pociechy?

By nasze dziecko czerpało radość z jazdy na rowerze, jego wybór nie może być losowy a także nazbyt pochopny. Kierowanie się jedynie wyglądem i atrakcyjną ceną może spowodować, iż zamiast na leśne ścieżki, wyśniony rower naszego dziecka pojedzie prosto do piwnicy i szybko z niej nie wróci. Co uczynić, aby tego się ustrzec?Przede wszystkim musimy zastanowić się nad paroma głównymi pytaniami: Jaki rower będzie dla naszego malucha najlepszy? Jaką kwotę chcemy na niego przeznaczyć oraz gdzie go kupić?

Na samym wstępie musimy zaznaczyć, iż najistotniejszym elementem przesądzającym o komforcie jazdy jest wielkość ramy. Dobieramy ją według długości nóg, szacowanych od podłoża do krocza, w zależności też od tego czy bicykl ma kółka boczne, czy nie. Najważniejsza będzie prawidłowa kontrola pociechy nad jednośladem – powinien więc umieć bez problemu utrzymać równowagę, dosięgnąć oraz bez problemu używać hamulców, swobodnie dotykać ziemi piętami w trakcie postoju, ażeby móc bez trudu zatrzymać rower, a w razie niezbędności bezpiecznie z niego zeskoczyć.

Rowery dziecięce

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Znając już wymiar ramy musimy przejść do następnej istotnej sprawy – jakiego typu ma to być rower? Gros dzieci przy pytaniu o to, jaki model by pragnęło, odpowie na pewno, że rower górski z ogromną liczbą przerzutek, amortyzatorami i całym mnóstwem ustrojstw. Pamiętajmy jednak – nie wszystko złoto, co się błyszczy. Takie rowery dziecięce, owszem, wyglądają interesująco, mogą się podobać, w szczególności chłopcom, ale duża ilość części niesie ze sobą jedno niebezpieczeństwo – możliwość wielu usterek. Po paru tygodniach użytkowania może okazać się, iż rower nie pracuje już tak pięknie, jak po odebraniu ze sklepu – coś zacznie trzeszczeć, coś chrobotać, coś w ogóle przestanie działać. Jeśli zatem pragniemy, żeby dziecko czerpało autentyczną satysfakcję z jazdy, kupując rower dla chłopca, ograniczmy liczbę „bajerów” do niezbędnego minimum, a w zamian za to zainwestujmy w części lepszej jakości.

Co zatem jednoślad musi posiadać? Na pewno przerzutki. Urozmaicają jazdę, dopomagają przy podjazdach, umożliwiają uzyskać większą szybkość na prostych odcinkach.

Ekscytuje Cię rozważana sprawa? Jeśli poszukujesz innych informacji, które również będą przydatne, kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie (https://www.rehafit.org/skuteczna-walka-z-obrzekami-drenaz-limfatyczny/).

Nieodzowne są także błotniki, oświetlenie jak też mały, aczkolwiek przydatny detal – nóżka do stawiania bicykla.