bawmy się kulturalnie

wakacje jako wspaniały okres spędzania czasu na poznaniu zakamarków swojego kraju

Nasz kraj może poszczycić się posiadaniem wielu wyjątkowo ciekawych zamków. Wycieczkowicze bardzo chętnie je odwiedzają, szczególnie w lecie. Jeśli wybieramy się w trasę i planujemy zobaczyć ciekawe zamki, to z pewnością nie rozczarujemy się.

Mamy wielką nadzieję, że udało nam się przynajmniej odrobinę zaciekawić Cię historią naszych przepięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl tekstów na ten temat z pewnością będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski także może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją zacząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo cudownych miejsc do odkrycia!

Zamek Wawel

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co teraz możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, jakie niewątpliwie musisz zobaczyć, jest zamek Książ. To obecnie trzeci pod względem powierzchni zamek w kraju – zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna właściwie każdy. Książ jest nieco mniej znany, jednak bez wątpienia równie wart obejrzenia. Niestety dla turystów udostępniona jest obecnie jedynie niewielka jego część, jednak już nawet ona robi fantastyczne wrażenie. Zamek Książ jest także jednym z najstarszych zamków w Polsce – pochodzi z trzynastego wieku, dlatego też niesamowite wrażenie robi to, w jak dobrym stanie się zachował – castles.today.

Podczas wędrówki powinno się zwiedzić Zamek Czocha (pełen artykuł). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, czy też wyłącznie z ukochaną osobą.
Pobyt w tym miejscu jest możliwość urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe chwile prowadzące do najbardziej zamaskowanych i interesujących zakątków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.

W trakcie włóczęgi warto zwiedzić Zamek Czocha. zamek ryn – zweryfikuj u źródła – ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu lokalizacji w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, bądź tylko z ukochaną osobą.
Bytność w owym miejscu można urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe chwile wiodące do najbardziej zakamuflowanych i intrygujących zakamarków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.