bawmy się kulturalnie

wakacje jako wspaniały okres spędzania czasu na poznawaniu zakamarków własnego kraju

Zbliża się czas wakacyjny i należałoby zadecydować gdzie spędzimy podróże wakacyjne. Można bezowocnie leżeć na nadmorskim piasku, lecz na pewno powinno się ten cudowny czas spędzić na poznaniu zakamarków własnego kraju, w szczególności jeśli ten czas spędzimy z dziećmi. Powinno się udowodnić pociechom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco dziejów.

Piękny zamek

Autor: Derbeth
Źródło: http://www.flickr.com

Kolebka naszej kultury, gdzie o zabytki łatwiej aniżeli w każdej pozostałej części kraju, położona jest wśród uroczych górek porośniętych lasami, pośród tajemniczych wapiennych ostańcow, kreując odczucie niebanalnej zgodności występującej pomiędzy człowiekiem i otoczeniem.

Szlak Orlich Gniazd to teren leżący pomiędzy Krakowem i Częstochową. Na początku drugiego tysiąclecia wzniesiono tu pierwsze warownie obronne, jakie chronić miały trakty handlowe w tworzącym się państwie piastowskim.
Na wapiennych wzniesieniach pomiędzy Krakowem a Wieluniem usadowiły się olśniewające zamki, zamczyska i warownie. Dziś po miejscowościach, w jakich kiedyś się znajdowały, wiedzie niezwykły trakt. Wędrówka nim to zagłębienie się w bogatą historię naszego kraju. W tajemniczych ruinach, a czasem w dobrze ocalonych budowlach, czas się zatrzymał owijając leniwie stare mury tętniącą życiem przyrodą. Większa część z obiektów nazywanych mianem Orlich Gniazd zaistniało za panowania Kazimierza Wielkiego. Zamki miały chronić granicy Królestwa Polskiego, również jego stolicy, Krakowa, głównie przed najazdem Czechów od strony Śląska. Szlak Orlich Gniazd to jedna z najbardziej ciekawych tras pieszych, rowerowych, bądź samochodowych w całej Polsce.

Kliknij ten link tłumacz przysięgły języka ukraińskiego warszawa! Tam zobaczysz ciekawe wiadomości na ten temat, omówione w tekście.

Warto poświęcić jej weekend, majówkę, czy też dłuższy urlop wakacyjny.

Podczas włóczęgi powinno się odwiedzić Zamek Czocha. Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, czy też tylko z ukochaną osobą.
Bytność w tym miejscu jest możliwość wzbogacić nocnym zwiedzaniem zamku.

Próbujesz odnaleźć dodatkowe takiego typu materiały? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w serwisie (http://zelwak.pl/), który proponuje zbliżone kwestie.

Będą to niebanalne chwile prowadzące do nadzwyczaj zamaskowanych i interesujących zakątków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.