bawmy się kulturalnie

Wybierz się w przeprawę jachtem po jeziorze. Zobacz ciekawe oferty wynajmów!

W sezonie urlopowym posiadamy znacznie więcej metod spędzania dodatkowego czasu niż w momencie chłodniejszych miesięcy w roku. Bowiem pogoda sprzyja przebywaniu na dworze i zwiększonej aktywności fizycznej. Toteż sporo osób właśnie w okresie wakacji najbardziej oddaje się wszelkiego typu sportom, które nie tylko poprawiają ich formę, ale przede wszystkim gwarantują mnóstwo przyjemności. Ogromną popularnością cieszą się aktywności wodne, bowiem dają nam one okazję do schłodzenia się w zbiorniku w upalny dzień.

Jachty i łodzie motorowe w przystani gotowe do czartery

Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli uwielbiasz podróżować wodą, z pewnością zaciekawi cię wynajem łodzi i jachtów motorowych. Usługa tego typu jest dostępna we właściwie każdej, usytuowanej nad wodą miejscowości. Gdyż rejsy jachtem możemy uprawiać tak samo na morzu jak i na jeziorze. Będzie to ciekawa alternatywa, jeżeli spędzamy wakacje w dużym gronie przyjaciół i pragniemy sobie nieco urozmaicić turnus. Mamy tutaj dwie alternatywy do wyboru – możemy wypożyczyć jedynie maszynę, lub dodatkowo do niej kapitana. Ostatnia opcja jest bardziej kosztowna, jednak jeżeli żaden z uczestników przeprawy, nie ma konkretnych patentów, jest to wymagane. Bowiem maszyna o konkretnej pojemności silnika, będzie wymagała innego typu uprawnień – im wyższa pojemność, tym wyższy stopień. Osoba, która nie posiada żadnych papierów, nie może używać tego typu maszyny, jest to nielegalne.

Ten tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis wenezuela last minute, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które również będą ciekawe.

wynajem łodzi i jachtów motorowych, w rozróżnieniu od klasy sprzętu oraz miejscowości, w której przebywamy, będzie w innej cenie. Lecz rejsy jachtem najmilsze są w większym gronie, dlatego cena rozbita na więcej osób nie będzie za bardzo przytłaczała. Wybierając się w rejs musimy jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i o założeniu kapoków ratunkowych. Najwięcej wypadków w momencie takich przepraw wynikało ze zbyt dużego spożycia alkoholu oraz z nie stosowaniu wymaganych środków ostrożności. Należy także przestrzegać limitów dostępnych na danej łodzi – nie może na niej przebywać więcej osób, niż jest to dopuszczalne przez producenta.

Nie ma raczej milszego sposobu na spędzenie dobry ze znajomymi, niż wybranie się z nimi w podróż jachtem. Całe szczęście, aby wybrać się na tego typu wycieczkę, nie musimy posiadać osobistej motorówki, bowiem można ją wypożyczyć w konkretnej firmie. Również kierowca będzie nam udostępniony, jeżeli żaden z pasażerów nie ma patentów do obsługi tych pojazdów.