bawmy się kulturalnie

Wycieczki to nie tylko samochody, autobusy oraz samoloty. Skuś się na rejs morski lub czarter jachtu!

Sezon letni to najlepszy czas na odpoczynek nad wodą, czy to nad oceanem albo jeziorem. Szczególnie, jeżeli jesteśmy zagorzałymi żeglarzami oraz chcielibyśmy przeżyć w samotności albo z rodziną niezapomnianą, wodną przygodę.

wczasy - malunek

Autor: Yacht Rent
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś posiadaczem certyfikatów uprawniających do żeglowania, albo masz wymagane doświadczenie w żegludze, uda ci się wynająć łódź (pizza Łódź Brzóski ) albo jacht. Nie trzeba posiadać specjalnych patentów, aby w Polsce prowadzić jacht motorowy o mocy do 10 kW. Oczywiście, osoba najmująca może poprosić o poświadczenie kwalifikacji albo ich zaprezentowanie, aby zdobyć pewność, iż nie oddaje jachtu osobie całkowicie bez żeglarskich umiejętności.
czarter jachtów staje się z roku na rok bardziej modny. Co najlepsze, aby wyczarterować łódź nie trzeba przebywać w Polsce. Jest to również możliwe w wielu innych państwach, które posiadają dostęp do oceanu lub większych zbiorników wodnych. Jeśli nie chciałbyś robić sobie problemu z wynajmem łodzi, kiedy jesteś już poza granicami kraju, możesz jeszcze w kraju przejść się do właściwej firmy, gdzie ktoś uszykuje za Ciebie wszystko. Takie rozwiązanie na czarter jachtów jest bardzo wygodne. Nie musisz już się niczym martwić. Dojeżdżając do swojej destynacji, najzwyczajniej w świecie wchodzisz na łódź i odpływasz.
Nie każdy mimo wszystko posiada wymagane umiejętności albo certyfikaty dające prawo do żeglugi, a mimo to chce uczestniczyć w morskiej podróży. Nie ma nic łatwiejszego! Nie jest ciężko znaleźć różnego typu podróży rejsowych. rejsy morskie są w stanie zapewnić taką samą liczbę wrażeń, jak samodzielne żeglowanie. Nie musi to być rejs na wielkim wycieczkowcu. W wakacyjnych propozycjach możemy wynaleźć nawet wyprawę kutrem rybackim, jeśli jest to coś, czego potrzebujesz. Rejsy morskie, podobnie jak żeglugę, możemy zarezerwować we właściwej placówce albo u operatora turystycznego. Także rejsy za granicą możemy wykupić bez żadnego problemu.
Rejsy morskie to mimo wszystko nie tylko małe podróże. To również ciągnące się ponad miesiąc wyprawy objazdowe, gdzie statek kotwiczy w popularnych miejscach oraz portach. Jeśli natomiast mamy dużo pieniędzy i czasu, możemy zapewnić sobie całoroczny rejs wokół świata. W przypadku takiej wyprawy, postoje trwają dłużej w wybranych portach. Wtedy, także czarter jachtów jest możliwy. Można wypłynąć na mały samodzielny rejs podczas rejsu!

Możliwości są zróżnicowane i każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze warto rozważyć morskie wyprawy, ponieważ zwykle są one nietypowym oraz innym od pozostałych możliwości przeżyciem.