bawmy się kulturalnie

Wyroby z bursztynu i srebra

Istnieją pewne minerały, które są tajemnicze, a zarazem nader rozchwytywane szczególnie przez kobiety w formie biżuterii, bądź między innymi jako kamienie i monety mogące stanowić dużą i wręcz bezcenną kolekcję. Niektóre z nich są niezwykle drogie, lecz z pewnością uwielbiane przez dużą ilość osób oraz posiadające ciekawą historię. Co więcej – trzeba wspomnieć także, iż posiadają one szerokie zastosowanie oraz można je spotkać właściwie wszędzie, dlatego też posiadają wielu zwolenników.

perspektywa - sklep
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - portret
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - malowidło
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jedne z nich to bursztyn i srebro. Pierwszy z nich jest niczym innym jak żywicą pochodzącą z drzew iglastych, a nawet – choć rzadziej – liściastych. W chwili obecnej bursztyn posiada ponad sześćdziesiąt znanych ludzkości rodzajów, z kolei najstarsze z nich mogą sięgać czasów dewońskich. Najmłodszych jednak nie zalicza się obecnie do bursztynów, jednak równocześnie należy wspomnieć, iż zostały one znalezione między innymi w Afryce, Australii i Nowej Zelandii . Należy wspomnieć, że w chwili obecnej największe złoża bursztynu znajdują się w obwodzie kaliningradzkim oraz zajmują aż 90% całych zasobów światowych. Bursztyn posiada ciekawą barwę, toteż stosowany jest w wyrobie m.in. biżuterii dla kobiet, bądź breloków. Srebro z kolei to inaczej chemiczny pierwiastek, który – najprościej mówiąc – stosuje się wyrobie jubilerskim. Równocześnie posiada również bakteriobójcze właściwości. W kwestii takiej jak właśnie biżuteria rękodzieło artystyczne najlepiej sprawdzi się w przypadku ulubionych dodatków kobiet.

Cechuje się ono przede wszystkim dużą oryginalnością oraz ciekawymi wzorami. Tego typu biżuteria tworzona jest z najlepszą precyzją przez doświadczone osoby z pasją i zamiłowaniem do tworzenia jubilerskiego.