bawmy się kulturalnie

Czemu wodne falki są taka popularne, co jest potrzebne do ich palenia.

Inne kultury, zwyczaje lecz również rozrywki przenikają coraz częściej do naszego życia. Jakiś czas temu na przykład bardzo popularne się stają wodne fajki, zwyczaj palenia których głęboko zakorzeniony został w krajach wschodniej Azji.

napój - zbliżenie

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

W ciągu minionych lat otworzyło się wiele sklepów sprzedających zarówno same fajki jak i rozmaite akcesoria do nich, a samo ich palenie stało się nieodłącznym elementem każdej imprezy. Co więcej, fajkę można zapalić również w wielu lokalach, często urządzonych w orientalnym, bliskowschodnim stylu. Już za niewiele ponad dziesięć złotych można otrzymać taką fajkę do zamówionego posiłku czy drinka. A do wyboru jest jeden z licznych smaków, przykładowo arbuza, banana czy truskawki, choć będzie ich dużo więcej. Swoją popularność ten rodzaj palenia tytoniu zawdzięcza między innymi temu, że znacznie lepiej smakuje od papierosów, co potwierdzi chyba każdy, kto miał okazję spróbować. Dodatkowym plusem jest to, że fajki wodne nie wydzielają dymu, przez co nie ma później problemów z brzydko pachnącą odzieżą.

O ile zwykłego papierosa wyciąga się z pudełka i zwyczajnie zapala, to fajki wymagają już odpowiedniego zakupu. Typowa wodna fajka składa się z kilku elementów, pośród jakich wyróżnić można korpus, dzban, wąż a także zbiornik na tytoń zwany cybuchem. W zależności od producenta i kraju pochodzenia poszczególne elementy robi się z metalu, drewna, tworzyw sztucznych czy szkła. Same fajki występują w bardzo dużej ilości wzorów, najmniejsze mają kilkanaście centymetrów wysokości i doskonale się nadają do zastosowań domowych, a są też dłuższe, w bogaty sposób zdobione na prawie metr.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co jest w ofercie (https://kancelariajtt.pl/), która odnosi się do tej samej tematyki.

W sprzedaży dostępne są również liczne akcesoria do fajki, za pomocą jakich można dbać o jej należytą czystość.

Sama zasada działania tego typu fajek naprawdę jest prosta. Po nalaniu do niej wody i napełnieniu tytoniem ten ostatni trzeba zapalić. Dym z palącego się tytoniu przechodzi rurką do dzbanka, a następnie przez warstwę wody, która ma za zadanie go przefiltrować, do ust palacza.