bawmy się kulturalnie

Zajawki na intrygujące podróże

Wycieczki rowerowe są w ostatnich latach bardzo popularne. Amatorzy dwóch kółek rokrocznie zapełniają sakwy i wyruszają w podróż po Polsce albo po całym kontynencie. Jeżeli mamy ochotę do nich dołączyć, to warto sprawdzić, gdzie są najlepsze trasy i jak przygotować się do takiej wyprawy.

Chcąc spędzić ciekawie wakacje, trzeba się namyślić, czy w miejscu w które zajedziemy, możemy wynająć rowery. Wtedy wystarczy, że sprawdzimy trasy rowerowe (przejdź do tej strony) odchodzące od miejscowości, w której się zameldowaliśmy oraz już będziemy mieli szansę bez problemu oglądać inne zakątki tych rejonów. Dzięki rowerowi zatroszczymy się o kondycję i ciało, a jeżdżąc bocznymi ścieżkami, będziemy mieli możliwość napotkać widoki, których nie widzielibyśmy jadąc autostradą. Warto powiedzieć, że takie trasy rowerowe zazwyczaj będą dobrze oznaczone i zachowane, zatem nawet kilkuletnie dzieci nie będą miały trudów, by się po nich poruszać. Musimy je sprawdzić wcześniej, bo wtenczas będziemy posiadali możliwość wszystko idealnie sobie wymyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy

Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com

Ilość osób uwielbiających dwa kółka jako środek transportu jest duża, dlatego też rośnie także ilość szlaków rowerowych – w wielu krajach przygotowywane są profesjonalne trasy rowerowe dedykowane turystom – w taki sposób coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (więcej interesujących wskazówek znajdziesz pod tym linkiem) stają się pomysłem idealnym na przeżycie niezapomnianej przygody. Szczególnie, że niektóre z tych lepszych tras biegną przez pejzaże zapierające dech w piersiach.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest godny uwagi, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tutaj (https://goldwasser.pl/) materiał – on również Cię zaciekawi.

Trasy rowerowe możemy znaleźć w Internecie – oczywiście stworzone są rozmaite stopnie trudności, znajdziemy zarówno szlaki łatwe, jak i te trudne, które wymagają dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają również dużo więcej zabawy. Powstała także lista 10 top tras, które zostają najchętniej wybierane przez podróżujących – wśród takich szlaków znajduje się odcinek znanego Tour de France, zlokalizowany oczywiście we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla kolarzy o dobrej kondycji, bowiem wymaga sporo wysiłku. W czołówce listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych pięknych krajobrazów pełnych kwiatów lawendy, jednak prawdziwym rajem dla turystów uwielbiających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która wyróżnia się zróżnicowaną rzeźbą terenu, a sieć tras rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi fantastycznie.

Następną znaczącą sprawą, jaka powinna być określona przed wyjazdem jest lista oprzyrządowania obowiązkowego jakie winni posiadać uczestnicy. Pozwoli to uniknąć sytuacji gdy np. w trakcie deszczu okazuje się iż ktoś nie posiada kurtki.