bawmy się kulturalnie

Zmiany w kulturze jakie zaszły ostatnimi czasy

Już od lat powiada się o tym że przyrost naturalny zmniejsza się. Na dzisiaj nie są to duże obniżenia, ale skłonność jest czytelna. Powodów takiego stanu sprawy jest wiele, podobnie jak w krajach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz starszym wieku się zawierają związki małżeńskie – jak to się ongiś powiadało – niewcześnie się ustatkowują.

para młoda
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejsze dla nich jest budowanie własnej kariery w coraz trudniejszej realności niż angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie projektowanie wesela oraz familii. Potwierdzają to informacje statystyczne. Przy generalnym spadku zawieranych związków małżeńskich wzrasta odsetek małżeństw zawieranych w wieku tradycyjnie uważanym za późny. Oczywiście możemy podobne postępowania interpretować przemianami w sferze obyczajowości, większym przyzwoleniem na nieformalne związki. Moim jednakże sądem kluczowym powodem wspomnianego stanu rzeczy są przyczyny ekonomiczne. Założenie rodziny jest znacznym wydatkiem finansowym, a co za tym idzie może powodować chwilowe obniżenie poziomu życia. Z innej strony pary po 30-tym roku życia zwykle mają już unormowaną pozycję zawodową, mogą zatem sobie pozwolić na zwiększone wydatki. Być może także sytuacja rodzinna 30-latków skłania ich do formalizacji dotychczasowych związków – .

Tak więc 30-latkowie zamyślają zawarcie związku małżeńskiego. Zazwyczaj bywa to uroczystość dokładnie przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych detalach. Na pewno mniejszy wpływ na jej kształt mają rodziciele przyszłych małżonków, gdyż zazwyczaj są oni sami w stanie w większej części lub nawet w pełni pokryć koszty ślubu – więcej tutaj.

Oczywiście jedną z istotniejszych pozycji na liście rzeczy do zorganizowania jest DJ na wesele. Zgodnie z panującymi trendami prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, szczegółowiej mówiąc stylizowane na prywatkę z końca XX-go wieku. DJ wodzirej Śląsk na wesele (saladlaciebie.com/sale-weselne/czestochowa.html) będzie się przeto musiał wykazać wiedzą o ówczesnym rynku muzycznym . Dobierając więc muzykę DJ na wesele (www.saladlaciebie.com/sale-weselne/rekowo-gorne.html) zmienić się powinien w „muzycznego archeologa”. Prawdopodobnie najlepszą pomocą w tychże poszukiwaniach może zostać najstarsza w Polsce lista przebojów – kultowa Lista Przebojów PR3 Polskiego Radia. Naturalnie stylizacja nie dotyczy menu.