bawmy się kulturalnie

Zmiany w kulturze jakie zaszły ostatnimi czasy

Już od lat powiada się o tym że przyrost naturalny zmniejsza się. Na dzisiaj nie są to duże obniżenia, ale skłonność jest czytelna. Powodów takiego stanu sprawy jest wiele, podobnie jak w krajach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz starszym wieku się zawierają związki małżeńskie – jak to się ongiś powiadało – niewcześnie się ustatkowują.

para młoda

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejsze dla nich jest budowanie własnej kariery w coraz trudniejszej realności niż angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie projektowanie wesela oraz familii. Potwierdzają to informacje statystyczne. Przy generalnym spadku zawieranych związków małżeńskich wzrasta odsetek małżeństw zawieranych w wieku tradycyjnie uważanym za późny. Oczywiście możemy podobne postępowania interpretować przemianami w sferze obyczajowości, większym przyzwoleniem na nieformalne związki. Moim jednakże sądem kluczowym powodem wspomnianego stanu rzeczy są przyczyny ekonomiczne. Założenie rodziny jest znacznym wydatkiem finansowym, a co za tym idzie może powodować chwilowe obniżenie poziomu życia. Z innej strony pary po 30-tym roku życia zwykle mają już unormowaną pozycję zawodową, mogą zatem sobie pozwolić na zwiększone wydatki.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://tuchoinki.pl/plantacja/), odnajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Być może także sytuacja rodzinna 30-latków skłania ich do formalizacji dotychczasowych związków – .

Tak więc 30-latkowie zamyślają zawarcie związku małżeńskiego. Zazwyczaj bywa to uroczystość dokładnie przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych detalach. Na pewno mniejszy wpływ na jej kształt mają rodziciele przyszłych małżonków, gdyż zazwyczaj są oni sami w stanie w większej części lub nawet w pełni pokryć koszty ślubu – więcej tutaj.

Oczywiście jedną z istotniejszych pozycji na liście rzeczy do zorganizowania jest DJ na wesele. Zgodnie z panującymi trendami prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, szczegółowiej mówiąc stylizowane na prywatkę z końca XX-go wieku. DJ wodzirej Śląsk na wesele będzie się przeto musiał wykazać wiedzą o ówczesnym rynku muzycznym . Dobierając więc muzykę DJ na wesele zmienić się powinien w „muzycznego archeologa”. Prawdopodobnie najlepszą pomocą w tychże poszukiwaniach może zostać najstarsza w Polsce lista przebojów – kultowa Lista Przebojów PR3 Polskiego Radia. Naturalnie stylizacja nie dotyczy menu.