bawmy się kulturalnie

Zorganizuj wakacje na nadchodzący rok już w tej chwili – najlepsze rzeczy są na wyciągnięcie ręki!

Gdy nadchodzą wakacje, ludzie główkują, gdzie jechać i jak zagospodarować sobie urlop. W kraju czeka wiele pięknych miejsc, gdzie można kontemplować malownicze widoki, cieszyć się ciszą i spokojem, jak też korzystać z dostępnych na miejscu atrakcji. Dla amatorów sportów wodnych lub wędkarstwa idealnym wyborem okażą się Mazury albo inne polskie jeziora. To wspaniała kraina, która urzeka widokami i jest doskonale przygotowana na ugoszczenie turystów. By jeszcze lepiej poczuć magię tego rejonu, należy wynająć jacht albo inną łódź.

Jachty i łodzie motorowe w przystani

Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planujemy pojechać nad Morze Bałtyckie, wskazane jest zerknąć nie tylko za pokojami, ale również za sposobami spędzenia wolnego czasu. Atrakcyjną opcję przedstawiają rejsy po Bałtyku (zobacz koniecznie tę ofertę). Trzeba je rezerwować dużo wcześniej, chyba że interesować będzie nas tylko krótka przejażdżka niedużym stateczkiem turystycznym. Na pożyczenie łodzi, a już szczególnie jachtu ze sternikiem, trzeba zapolować i umiejętnie to zaplanować. Wysiłek ten opłaci się na pewno, jako że Morze Bałtyckie jest przychylne nawet dla niewyrobionych żeglarzy.

Jeśli idzie o wynajem jachtów w Gdańsku (całkiem pomocna strona) ma parę większych i wiele małych firm, które proponują takie usługi. Najlepiej oczywiście w tego typu rejs udać się z grupką kolegów, z których przynajmniej 1 ma patent sternika i będzie potrafił kierować podczas rejsu. Od nas jest zależne, na ile czasu wypożyczymy żaglówkę. Standardowo wypożycza się obiekt na siedem dni lub hulajnoga wyczynowa kolorowa dwa, ale zdarzają się wynajmy 10-dniowe lub jeszcze inne. Ceny są bardzo zróżnicowane, ale trzeba pamiętać, iż jest to kosztowny sport. Atutem jest tu na pewno to, że podczas kilkudniowego rejsu przeważnie śpimy na wodzie, więc nie trzeba w tym czasie dzierżawić kwatery na lądzie.

Nie ma raczej przyjemniejszego sposobu na spędzenie dobry ze znajomymi, niż udanie się wspólnie w podróż jachtem. Całe szczęście, żeby wybrać się na tego typu wycieczkę, nie potrzebujemy posiadać osobistej motorówki, bowiem można ją wypożyczyć w specjalnej firmie. Także kierowca (badania kierowców garwolin) będzie nam udostępniony, jeśli ani jeden z pasażerów nie posiada uprawnień do kontroli tych pojazdów.